Berettyóújfalu Város Önkormányzata nemzetközi kiállításon vesz részt Budapesten
2019.03.06, 10:48
A tegnapi és a mai napon Berettyóújfalu Város Önkormányzata kiállítóként részt vesz Budapesten, a „Perspectives of Local Governments in Central Eastern Europe - Practice and Innovations” című nemzetközi konferencián és kiállításon. A kétnapos konferencián összesen 52 szakmai és tudományos szférából érkezett előadó, 21 kiállító szervezet és önkormányzat vesz részt.
Az önkormányzat a Szolgáltató Önkormányzati díjra beadott pályázatában szereplő jó gyakorlatok közül választott két, egymáshoz szorosan kapcsolódót. A közétkeztetési és diétás étkeztetési gyakorlatát mutatja be, melyhez nagy segítséget nyújt és szorosan kapcsolódik a Lisztérzékenyek Országos Egyesületének Berettyóújfalui Csoportjának tevékenysége. A kiállításra kiadvány is készült, melynek címe: Finom volt, KÖSZI – Közétkeztetés és diétás étkeztetés Berettyóújfaluban. A kiállításra a KÖSZI Diétás Főzőkonyhájának munkatársai készítettek kóstolót: túrós krékert, sütőtökös süteményt, datolyás ropogóst, diós kekszet. A standunknál megálló látogatók nagyon finomnak ítélték őket.
Az előkészítésben Berettyóújfalu Város Önkormányzata munkatársai mellett a Lisztérzékenyek Országos Egyesületének Berettyóújfalui Csoportja, a Berettyó Kulturális Központ és a Közintézmények Szolgáltató Irodája munkatársai vettek részt. Minden közreműködő munkáját ezúton is köszönjük.
Ulicsné Erdős Erzsébet
intézményvezető
Következő napi menük
Tízórai
tej húskrém,paradicsom rozs kenyér
Ebéd
brokkoli krémleves levesgyöngy köményes sertéssült kukoricás rizs csalamádé
Uzsonna
tk.túrós papucs
Tízórai
tej húskrém,zöldpaprika rozs kenyér
Ebéd
cseresznye brokkoli krémleves levesgyöngy köményes sertéssült kukoricás rizs csalamádé
Uzsonna
tk.almás papucs
Reggeli
tej sajtos pogácsa
Tízórai
multilé alma
Ebéd
zöldséges lasagne túró rudi
Uzsonna
víz,flóra csemege uborka tk.kenyér